Svenska Bågskytteförbundet

Junior SM Inne
Svenskt mästerskap
Arrangör
Timrå AIF
Plats
NCC-hallen, Timrå
Datum
2016-03-19 - 2016-03-20
Rond
SBF 12/18 60 pil
Distans/Pilar
2 distanser / 60 pilar
Information
Externa länkar
Skyttar
Tävlingsinfo
Resultat
RKD - Recurve Knatte 10 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
252
253
505
8,42
10
24
2
Gidlund Minea
237
241
478
7,97
11
19
3
Engren Agnes
232
232
464
7,73
15
14
4
Nilsson Linnea
165
180
345
5,75
1
6
RCD - Recurve Cadett 13 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
282
288
570
9,5
35
20
2
281
278
559
9,32
29
21
3
Lindberg Alva
274
276
550
9,17
27
20
4
279
271
550
9,17
25
23
5
Karlsson Anna
259
267
526
8,77
21
15
6
Johansson Lina
264
252
516
8,6
15
20
7
247
265
512
8,53
12
18
8
243
256
499
8,32
11
20
9
Peinerud Elin
239
253
492
8,2
14
13
10
Wendel Michaela
246
244
490
8,17
10
17
11
237
217
454
7,57
6
18
12
208
245
453
7,55
7
17
13
Norberg Julia
240
211
451
7,52
9
16
14
Nord Jeanett
212
212
424
7,07
7
10
15
208
197
405
6,75
4
5
16
Häggquist Emma
210
194
404
6,73
6
9
17
Lindby Lisa
182
202
384
6,4
5
7
18
Rönnqvist Linnea
182
176
358
5,97
4
6
19
Holmgren-Berg Isabelle
174
163
337
5,62
3
2
20
120
215
335
5,58
3
6
RCH - Recurve Cadett 13 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
284
287
571
9,52
35
21
2
279
283
562
9,37
32
20
3
283
276
559
9,32
32
18
4
286
272
558
9,3
32
22
5
278
277
555
9,25
25
26
6
269
284
553
9,22
27
26
7
276
271
547
9,12
27
18
8
272
273
545
9,08
24
24
9
268
276
544
9,07
20
28
10
Westling Herman
262
278
540
9
19
25
11
270
266
536
8,93
25
21
12
264
265
529
8,82
19
18
13
256
267
523
8,72
15
23
14
Westling Victor
259
257
516
8,6
14
20
15
248
268
516
8,6
9
26
16
252
241
493
8,22
12
19
17
Sjölund Alexander
252
227
479
7,98
12
13
18
Lagerqvist Melvin
236
211
447
7,45
9
10
19
Sundström Albin
222
207
429
7,15
7
10
20
205
214
419
6,98
3
9
21
Flodin Mathias
207
199
406
6,77
4
14
22
Seijsing Mattias
193
201
394
6,57
1
11
23
Stridh André
189
194
383
6,38
5
10
RJH - Recurve Junior 16 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
283
281
564
9,4
28
28
2
282
277
559
9,32
28
24
3
272
286
558
9,3
30
18
4
272
270
542
9,03
22
24
5
271
267
538
8,97
20
26
6
268
268
536
8,93
21
21
7
268
267
535
8,92
21
22
8
Gomez Manuel
267
264
531
8,85
17
22
9
253
275
528
8,8
16
27
10
262
263
525
8,75
12
26
11
266
255
521
8,68
13
28
12
13
Bergöö Ludvig
254
250
504
8,4
11
22
14
238
264
502
8,37
13
22
15
249
252
501
8,35
13
18
16
250
239
489
8,15
13
13
17
244
244
488
8,13
9
14
18
232
242
474
7,9
8
21
19
229
235
464
7,73
5
14
20
236
226
462
7,7
8
12
21
221
221
442
7,37
7
11
22
227
204
431
7,18
5
16
23
123
139
262
4,37
1
1
RKH - Recurve Knatte 10 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
Engelmark Alfred
258
259
517
8,62
14
22
2
257
257
514
8,57
11
26
3
Bolu Edvard
251
217
468
7,8
11
13
RJD - Recurve Junior 16 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
282
285
567
9,45
32
23
2
268
270
538
8,97
18
24
3
Fjällström Tove
272
255
527
8,78
17
29
4
270
256
526
8,77
20
22
5
260
264
524
8,73
17
16
6
259
264
523
8,72
17
22
7
263
247
510
8,5
9
29
8
256
248
504
8,4
15
15
9
247
240
487
8,12
9
17
10
236
246
482
8,03
13
14
11
234
242
476
7,93
5
17
12
233
235
468
7,8
7
14
13
230
237
467
7,78
8
10
14
15
219
235
454
7,57
7
10
16
220
232
452
7,53
6
14
17
241
192
433
7,22
9
14
18
Ångman Sabina
222
209
431
7,18
8
13
19
212
217
429
7,15
6
11
20
Broberg Isabelle
173
185
358
5,97
1
2
21
BJH - Barebow Junior 16 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
257
243
500
8,33
17
16
2
Karlsson Tobias
247
230
477
7,95
8
16
3
4
222
202
424
7,07
7
10
5
Lovén Samuel
194
226
420
7
6
9
6
Soivanen Robin
220
178
398
6,63
2
7
7
202
177
379
6,32
4
6
8
194
165
359
5,98
1
11
10
Peining Olle
192
161
353
5,88
4
3
12
129
167
296
4,93
3
1
13
Saarinen Erik
180
90
270
4,5
0
6
14
Sennerstam Andreas
116
115
231
3,85
2
2
BKH - Barebow Knatte 10 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
Högberg Viktor
236
219
455
7,58
4
17
2
Ulvbacke Max
218
231
449
7,48
5
12
3
226
215
441
7,35
4
13
4
187
187
374
6,23
3
5
5
Hedlund Alfred
182
172
354
5,9
2
8
6
Wallin Emil
150
141
291
4,85
1
3
7
Lundström Adam
97
66
163
2,72
0
2
BCD - Barebow Cadett 13 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
264
263
527
8,78
18
22
2
Stokki Ellen
245
244
489
8,15
15
15
3
Lundström Sara
255
221
476
7,93
11
14
4
Nilsson Hanna
226
250
476
7,93
8
17
5
Wällersten Fanny
229
246
475
7,92
8
17
6
228
243
471
7,85
6
13
7
231
234
465
7,75
7
15
8
232
230
462
7,7
8
14
9
Tingström Isabella
228
222
450
7,5
10
8
10
235
212
447
7,45
9
13
11
Persson Emilia
228
218
446
7,43
7
8
12
Danton Maya
217
226
443
7,38
2
16
13
230
209
439
7,32
5
11
14
Naessen Clara
213
217
430
7,17
4
14
15
204
218
422
7,03
5
12
16
Björklund Lova
207
210
417
6,95
4
8
17
220
187
407
6,78
3
5
18
Persson Ylva
196
206
402
6,7
5
5
19
191
186
377
6,28
5
8
20
Vestberg Kajsa
168
180
348
5,8
3
4
21
176
170
346
5,77
2
5
22
Kjellin Mira
174
167
341
5,68
2
8
23
Tolonen Ella
155
110
265
4,42
1
5
BCH - Barebow Cadett 13 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
258
262
520
8,67
16
19
2
255
246
501
8,35
9
23
3
246
230
476
7,93
9
14
4
223
231
454
7,57
5
13
5
6
Ek-Rydén Torleif
217
226
443
7,38
5
17
7
204
211
415
6,92
1
13
8
216
190
406
6,77
3
13
8
203
203
406
6,77
3
13
10
177
185
362
6,03
3
6
11
Nyberg Atle
201
150
351
5,85
7
4
12
192
159
351
5,85
2
6
13
Högberg Viktor
153
168
321
5,35
1
7
15
Hjelm Samuel
110
162
272
4,53
1
3
16
133
110
243
4,05
2
5
BJD - Barebow Junior 16 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
251
249
500
8,33
11
17
2
234
222
456
7,6
6
11
3
Wassdahl Emma
236
190
426
7,1
5
14
4
196
189
385
6,42
3
8
5
Kurppa Tilde
197
188
385
6,42
0
8
6
Jonsson Emma
185
193
378
6,3
1
8
7
189
185
374
6,23
1
8
8
Andersson Hanna
182
171
353
5,88
2
6
9
Forssell Paulina
165
162
327
5,45
4
1
10
150
162
312
5,2
3
7
11
Örnblom Siri
144
137
281
4,68
0
3
12
132
144
276
4,6
0
2
13
150
96
246
4,1
3
2
14
112
95
207
3,45
1
0
15
BKD - Barebow Knatte 10 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
Viklund Emma
207
243
450
7,5
7
17
2
Voxlin Elvira
193
177
370
6,17
1
5
3
Nordlund Ellen
180
185
365
6,08
2
7
CKD - Compound Knatte 10 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
Grip Agnes
249
225
474
7,9
7
15
2
Elmfors Felicia
237
228
465
7,75
5
21
CCH - Compound Cadett 13 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
297
297
594
9,9
54
6
2
287
283
570
9,5
30
30
3
Torstensson Tage
280
281
561
9,35
21
39
4
276
282
558
9,3
20
38
5
279
275
554
9,23
18
38
6
265
273
538
8,97
9
41
7
Lindh Carl
266
267
533
8,88
10
36
8
266
266
532
8,87
6
40
9
267
260
527
8,78
6
44
10
Nilsson Carl
263
258
521
8,68
5
37
11
259
259
518
8,63
6
37
12
263
249
512
8,53
6
30
13
229
229
458
7,63
4
15
14
247
210
457
7,62
4
22
15
Edmarker Viktor
211
232
443
7,38
2
18
16
Bohlin Erik
131
174
305
5,08
1
4
17
227
227
3,78
4
11
CKH - Compound Knatte 10 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
Tengroth Melker
290
292
582
9,7
42
18
2
Sundbaum Morgan
270
256
526
8,77
20
20
3
255
255
510
8,5
15
15
4
Engberg Martin
245
261
506
8,43
12
26
5
Berggren Hannes
214
243
457
7,62
8
17
6
Svedberg William
177
204
381
6,35
2
9
CJH - Compound Junior 16 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
291
293
584
9,73
44
16
2
Bengtsson Carl-Johan
286
291
577
9,62
37
23
3
4
284
285
569
9,48
29
31
5
281
283
564
9,4
26
32
6
Verhagen-Melin William
281
277
558
9,3
21
36
7
283
273
556
9,27
19
38
8
Nilsson Linus
276
273
549
9,15
18
41
9
278
265
543
9,05
13
41
10
Sandqvist Simon
272
270
542
9,03
17
37
11
269
273
542
9,03
13
38
12
272
267
539
8,98
5
49
13
263
269
532
8,87
11
35
14
254
267
521
8,68
12
29
15
272
244
516
8,6
11
30
16
282
74
356
5,93
17
19
CCD - Compound Cadett 13 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
280
276
556
9,27
17
42
2
281
269
550
9,17
19
40
3
270
273
543
9,05
16
32
4
268
266
534
8,9
12
34
5
269
261
530
8,83
9
37
6
184
184
3,07
1
8
CJD - Compound Junior 16 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
Munther Tindra
274
276
550
9,17
16
39
2
277
271
548
9,13
17
36
3
277
270
547
9,12
13
42
4
Hedelius Linn
272
272
544
9,07
15
35
5
273
269
542
9,03
12
39
6
264
261
525
8,75
9
32
LCH - Longbow Cadett 13 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
275
262
537
8,95
19
23
2
Berggren Viktor
255
257
512
8,53
17
14
3
Schüssleder Jacob
248
236
484
8,07
12
10
4
242
235
477
7,95
5
18
5
Högberg Mandus
219
248
467
7,78
6
18
6
Larsson Simon
218
223
441
7,35
8
6
7
Vigetun Emil
212
211
423
7,05
7
9
8
Hagström Joel
226
182
408
6,8
3
13
9
Hjortenmark Theo
180
199
379
6,32
2
8
10
Weber Manne
123
185
308
5,13
1
8
11
129
141
270
4,5
4
2
LKD - Longbow Knatte 10 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
LJH - Longbow Junior 16 Herrar
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
GripHestner Simon
245
244
489
8,15
7
20
2
239
236
475
7,92
7
18
3
241
228
469
7,82
4
21
4
236
204
440
7,33
4
15
5
210
212
422
7,03
4
9
6
189
196
385
6,42
2
7
7
183
180
363
6,05
0
5
8
169
159
328
5,47
2
5
9
125
153
278
4,63
2
2
LCD - Longbow Cadett 13 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
247
248
495
8,25
8
20
2
255
235
490
8,17
10
19
3
4
217
234
451
7,52
5
9
5
226
216
442
7,37
7
10
6
229
212
441
7,35
7
11
7
GripHestner Linnéa
212
223
435
7,25
4
14
8
Strååt Tova
229
197
426
7,1
10
10
9
Holmberg Hanna
204
217
421
7,02
8
6
10
Hedlund Ida
233
184
417
6,95
6
6
11
Gulin Ylva
198
130
328
5,47
0
8
12
184
131
315
5,25
1
5
13
154
126
280
4,67
1
3
LJD - Longbow Junior 16 Damer
Rank
Skytt
Klubb
1
2
Totalt
Snitt
10
9
1
Hölaas Borén Sofia
246
247
493
8,22
14
11
2
220
199
419
6,98
9
6
3
Viberg Cicilia
207
200
407
6,78
4
7
4
Lennartsson Helga
208
199
407
6,78
4
6
5
Hellstenius Amanda
149
150
299
4,98
1
1
6
137
139
276
4,6
1
5
7
Åhlander Erica
133
130
263
4,38
1
5