Svenska Bågskytteförbundet
Tävlingar
Resultat
Klubbar
Skyttar
Ranking
Statistik
Logga in
Avgjorda tävlingar
Alla distrikt
Ej Sverige
Mellersta Norrlands Bågskytteförbund
Norra Svealands Bågskytteförbund
Norrbottens Bågskytteförbund
Skånes Bågskytteförbund
Sydöstra Götalands Bågskytteförbund
Södra Norrlands Bågskytteförbund
Västerbottens Bågskytteförbund
Västergötlands Bågskytteförbund
Västra Götalands Bågskytteförbund
Västra Svealands BF
Östergötlands Bågskytteförbund
Östra Svealands Bågskytteförbund
Alla klubbar
Alingsås BK
Angereds BS
Arboga BSK
Arvidsjaur BS
Arvika Archery
Avesta Bågskytteklubb
B.K Mohican
Bjäre BS
BK Björnen
BK Danapilen
BK Fiskgjusen
BK Fjädern
BK Friskyttarna
BK Gripen
BK Göta Lejon
BK Pantern
BK Vildkaninen
Bollnäs BK
Borås BS
Boxholms Bågskytteklubb
Bromölla BK
BS Gothia
BS Grästorp
BS Kil
BS Kungsbacka
BSK Dalpilen
BSK Edsbyn
BSK Enviken
BSK Hudik
BSK Iggesund
BSK Nimrod
BSK Pilen
BSK Siljanspilen
BSK Snapphanen
BSK Sturarna
BSK Uven
BSK Vaggeryd
BSK Ånge
Bågskytteklubb Smedpilen
Bågskytteklubben Bågspännarna
Djurö SSF
Djurö-Vindö IF
Ekerö IK
Enköpings Bågskytteklubb
Eskilstuna BS
Falkenbergs BSK
Finspångs BSK
Flens IF
Färjestadens Bågskytteklubb
Föra AIK
Föreningen Horseback Archery Sydskyttarna
Föreningen Sveriges Beridna Bågskyttar
Föreningen Wij Bågskyttar Ockelbo
Grimslövs AIF
Gävle BK
Göteborgs Pistol & SSK
Halmstads BF
Haninge Bågskytteförening
Hasslarps BK
Helsingborgs BSK
Huddinge BSK
Huskvarna BK
Härnö IF
Hässleholms BSK
I3 Sportklubb
IF Karlsvik
IF Ulvarna BSK
Igelboda BS
IK Österviking
Jämtlands BSK
Järna IF
Järnvägens BF
Kalmar BS
Kalvsjöholms Idrottsförening
Karlshamns BSK
Karlskrona Bågskyttar
Karlstads BK
Katrineholms Bågskytte Klubb
Kiruna BSK
Klövsjö IF
Kopparpilen Falun Korsnäs
Kristianstads BK
Kristinehamns BSK
Kungsängens BK
Kungälvs BSK
Kävlinge BSK
Leksands BSK
Lindome BK
Linköpings SKF
Ljungby BSK
Ljusdal Archery Club
Luleå BS
Mjölby BS
Motala BSK
Nora BSK
Nordupplands Bågskytteklubb
Nykvarns BSK
Nyköpings BSK
Nynäshamns BSK
Närtuna-Gottröra SkF
Oden Bågskytte Falköping
Piteå BK
Rejmyre BSK
Robertsfors SSF
Ronneby BF
Roslagens Bågskytteklubb
Rumskulla GOIF
Sagittarii Holmiae BK
Sala Bågskyttegille
Sandvikens BSK
Satserups Idrotts & BF
Sigtuna BSK
Skallsjö BG
Skara Bågskytteklubb
Skellefteå BSK
Skogens IF Korsvägen
Skurups BK
Skövde BSK
Sollefteå BK
Stallarholmens BK
Stenbro BS
Stocka BSK
Stockamöllans IF
Stockholms BK
Strängnäs BSK
Stånga IF
Sundsvall-Ortvikens BK
Svarteborgs BSK
Säters IF BSK
Sävsjö BK
Söderhamns BS
Södertälje BF
Tibro BS
Timrå AIF
Tranås BSK
Trelleborgs Bågskytteklubb
Trollhättans Bågskytteklubb
Tyresö BS
Uddevalla BSK
Umeå Bågskytteklubb
Upplands Väsby BSK
Varbergs BSK
Vetlanda BSK
Vollsjö BK
Vänersborgs BK
Västbo BSK
Västerviks BSK
Västerås BK
Västsveriges beridna Bågskyttar
Växjö AIS
World Archery
Åkersberga BSK
Åtvidabergs BSK
Älvenäs BSK
Ängviken Bågskytteklubb
Öckerö SF
Örebro BK Jaktpilen
Östersunds BSK
Övrigt
Alla ronder
3D
Beridet
Fält
Jakt
SBF 12/18 30 pil
SBF 12/18 60 pil
SBF 1440
SBF 25 60 pil
SBF 36 pil
SBF 70/50
SBF 900
Utbildning
Alla typer
Distriktsmästerskap
Distriktstävling
Internationellt mästerskap el cup
Nationell tävling
Svenskt mästerskap
Utbildning/Konferens
Datum
Namn
Klubb
Ronder
Status
07 sep. 24
08 sep. 24
Sydskyttarna HBAE
Föreningen Horseback Archery Sydskyttarna
Beridet
0
07 sep. 24
08 sep. 24
Jakt-SM
Stallarholmens BK
Jakt
0
01 sep. 24
Timrå 900 med Norrlandsmästerskapen Tavla 2024
Timrå AIF
SBF 900
35
31 aug. 24
DM Jakt V:a Svealand
Järnvägens BF
Jakt
22
31 aug. 24
Solstinget
BK Fiskgjusen
Utbildning
0
31 aug. 24
Kräftkustkampen 2024
Västsveriges beridna Bågskyttar
Beridet
0
31 aug. 24
Kvarnstensträffen 2024
Stockamöllans IF
SBF 900
14
31 aug. 24
Hallsbergs-Jakten
Järnvägens BF
Jakt
38
28 aug. 24
08 sep. 24
Paralympic, Paris, Frankrike
World Archery
SBF 70/50
0
25 aug. 24
Rankåsjakten (DM)
Tibro BS
Jakt
0
25 aug. 24
ÖSBF DM Tavla ute 2024
Upplands Väsby BSK
SBF 70/50
32
25 aug. 24
Väsbyträffen
Upplands Väsby BSK
SBF 70/50
47
24 aug. 24
Ramunderjakten (DM Östergötland) ½ jaktrond
IK Österviking
Jakt
15
24 aug. 24
Ramunderfälten (DM Östergötland) ½ fält
IK Österviking
Fält
14
24 aug. 24
Billingefälten DM 1 x 12 fält 1 x 15 jakt
Skövde BSK
Fält
0
24 aug. 24
Svaneholmsdraget
Skurups BK
SBF 1440
24
17 aug. 24
Lulrundan
Luleå BS
SBF 70/50
0
17 aug. 24
18 aug. 24
3D-SM
Arvika Archery
3D
210
11 aug. 24
Lejonjakten
Motala BSK
3D
44
11 aug. 24
Augustipilen
Sundsvall-Ortvikens BK
SBF 70/50
21
11 aug. 24
VSBF:s 3D-DM
Karlstads BK
3D
16
10 aug. 24
Fäjan
Umeå Bågskytteklubb
3D
0
10 aug. 24
Sågverksträffen
IF Karlsvik
SBF 70/50
22
10 aug. 24
DM för Mellersta Norrlands bågskytteförbund
IF Karlsvik
SBF 70/50
15
10 aug. 24
Bror Lundgrens Minne
Helsingborgs BSK
SBF 70/50
35
10 aug. 24
Vaggeryds-Jakten
BSK Vaggeryd
3D
0
10 aug. 24
Tavel-DM Skåne
Helsingborgs BSK
SBF 70/50
31
03 aug. 24
04 aug. 24
Fält SM 2024
Mjölby BS
Fält
117
02 aug. 24
04 aug. 24
Sverigekampen
Föreningen Sveriges Beridna Bågskyttar
Beridet
0
02 aug. 24
04 aug. 24
Svenska mästerskapet
Föreningen Sveriges Beridna Bågskyttar
Beridet
0
27 juli 24
Stockafälten 2024
Stockamöllans IF
Fält
26
27 juli 24
28 juli 24
Tavel SM för Compound och Barebow
Sundsvall-Ortvikens BK
SBF 70/50
77
27 juli 24
DM Fält Skåne
Stockamöllans IF
Fält
19
25 juli 24
04 aug. 24
OS, Paris, Frankrike
World Archery
SBF 70/50
0
25 juli 24
Sundskvällen
BK Gripen
SBF 70/50
13
23 juli 24
Uppdatering domare
BSK Dalpilen
Utbildning
23 juli 24
Uppdatering domare
BSK Dalpilen
Utbildning
21 juli 24
Drömträffen
Föreningen Horseback Archery Sydskyttarna
Beridet
0
20 juli 24
21 juli 24
Tavel SM utomhus
Skara Bågskytteklubb
SBF 70/50
95
16 juli 24
Sommarpilen 3
Trelleborgs Bågskytteklubb
SBF 70/50
14
14 juli 24
JSM 2024 Tavla, Lindome
Lindome BK
SBF 70/50
100
13 juli 24
JSM 2024 Fält, Gothia
BS Gothia
Fält
66
12 juli 24
JSM 2024 3D Borås
Borås BS
3D
84
08 juli 24
15 juli 24
Junior-EM. Ploiesti, Rumänien
World Archery
SBF 70/50
0
07 juli 24
ÖSTERSUNDSTRÄFFEN
Östersunds BSK
SBF 70/50
14
07 juli 24
DM i Tavla Utomhus
Motala BSK
SBF 70/50
0
06 juli 24
Linafälten
Södertälje BF
Fält
34
06 juli 24
Östersundspilen
Östersunds BSK
SBF 70/50
14
06 juli 24
Vikingafejden
IK Österviking
SBF 900
29
05 juli 24
07 juli 24
NUM, Odense, Danmark
World Archery
SBF 70/50
0
29 juni 24
Arne Ljungqvists minne 2
Skurups BK
SBF 36 pil
23
29 juni 24
Arne Ljungqvists minne 1
Skurups BK
SBF 36 pil
23
28 juni 24
Mixed-SM Recurve
Västerås BK
SBF 70/50
0
23 juni 24
DM tavla
Lindome BK
SBF 70/50
27
22 juni 24
23 juni 24
Midsommarpokalen
Föreningen Sveriges Beridna Bågskyttar
Beridet
0
22 juni 24
30 juni 24
Para World ranking, Nove Mesto, Tjeckien
World Archery
SBF 70/50
0
22 juni 24
23 juni 24
Kamelcupen
Föreningen Horseback Archery Sydskyttarna
Beridet
0
18 juni 24
Sommarpilen 2
Trelleborgs Bågskytteklubb
SBF 70/50
13
18 juni 24
23 juni 24
World Cup 3 Antalya, Turkiet
World Archery
SBF 70/50
0
16 juni 24
3D-Knallen
Borås BS
3D
70
16 juni 24
Solstapilen, även cybertävling på distans
Karlstads BK
SBF 900
36
16 juni 24
Sigrid Johanssons Minne
Stockholms BK
SBF 70/50
62
15 juni 24
Gothia Safari med DM VGBF
BS Gothia
3D
66
15 juni 24
Midsommarpilen
Södertälje BF
SBF 70/50
70
15 juni 24
Gothia Safari 3D DM för VGBF
BS Gothia
3D
43
15 juni 24
Billevångsträffen 2024
Stockamöllans IF
SBF 70/50
20
09 juni 24
Vetlandajakten
Vetlanda BSK
3D
92
09 juni 24
Ungdomens Dag Skånes BF
Övrigt
Utbildning
08 juni 24
Herrgårds 3D
Skogens IF Korsvägen
3D
66
08 juni 24
09 juni 24
Hultträffen 2024
Järnvägens BF
Beridet
0
08 juni 24
Sundspilen
BK Gripen
SBF 70/50
32
08 juni 24
Grästorpsfälten
BS Grästorp
Fält
32
07 juni 24
Sunes Minne 2024
Skogens IF Korsvägen
SBF 70/50
31
03 juni 24
08 juni 24
EGP 1, Porec, Kroatien
World Archery
SBF 70/50
0
02 juni 24
Stallarholmsfälten 2024
Stallarholmens BK
Fält
50
02 juni 24
Halmstad-Pilen
Halmstads BF
3D
43
02 juni 24
Alnöpilen
IF Karlsvik
SBF 70/50
25
01 juni 24
Visentfälten
Avesta Bågskytteklubb
Fält
34
01 juni 24
TAIF Träffen
Timrå AIF
SBF 70/50
27
01 juni 24
Pärejakten 3D / Skånska DM
Bjäre BS
3D
51
01 juni 24
Grottskottet 2024
BK Fiskgjusen
3D
49
26 maj 24
Vårpilen 3D
Trelleborgs Bågskytteklubb
3D
28
26 maj 24
3D LG Käck memorial 2024
BSK Dalpilen
3D
46
26 maj 24
Vårträffen
Umeå Bågskytteklubb
SBF 70/50
20
25 maj 24
Stockajunioren 2024
Stockamöllans IF
SBF 70/50
3
25 maj 24
Surbullepilen
BK Friskyttarna
SBF 70/50
27
25 maj 24
Västkustkampen 2024
Västsveriges beridna Bågskyttar
Beridet
0
25 maj 24
Björkträffen
Umeå Bågskytteklubb
SBF 900
17
25 maj 24
Telge 3D
Södertälje BF
3D
85
22 maj 24
SOBK Majcupen 3
Sundsvall-Ortvikens BK
SBF 36 pil
26
21 maj 24
26 maj 24
World Cup 2 Yecheon Korea
World Archery
SBF 70/50
0
20 maj 24
26 maj 24
Para-EM, Rom, Italien
World Archery
SBF 70/50
0
19 maj 24
Tränarekurs steg 2 dag 2 Skånes BF
Övrigt
Utbildning
19 maj 24
Rönnåsjakten
Föreningen Wij Bågskyttar Ockelbo
3D
78
19 maj 24
Hallsbergs-träffen
Järnvägens BF
SBF 70/50
95
19 maj 24
Växjö 3D
Växjö AIS
3D
41
18 maj 24
Solskenspilen
Hässleholms BSK
SBF 70/50
25
18 maj 24
Pingstpilen
Luleå BS
SBF 12/18 60 pil
20
18 maj 24
RC-Pilen
Järnvägens BF
SBF 70/50
81
18 maj 24
Gävlebockens 3d
Gävle BK
3D
81
16 maj 24
19 maj 24
Veronicas cup Slovenien
World Archery
SBF 70/50
0
15 maj 24
Majcupen 2
Timrå AIF
SBF 36 pil
25
14 maj 24
Sommarpilen 1
Trelleborgs Bågskytteklubb
SBF 70/50
12
12 maj 24
3D DM SöGBF Gottåsa
Grimslövs AIF
3D
39
12 maj 24
Gottåsa 3D
Grimslövs AIF
3D
53
11 maj 24
Solgläntan
Linköpings SKF
SBF 70/50
40
11 maj 24
12 maj 24
Hjärtslaget
Föreningen Horseback Archery Sydskyttarna
Beridet
0
08 maj 24
Majcupen 1
IF Karlsvik
SBF 36 pil
20
05 maj 24
Ulfs 3D
BSK Sturarna
3D
58
05 maj 24
NSBF - 3D DM 2024
BSK Sturarna
3D
22
05 maj 24
Hölegropa 3D
Tibro BS
3D
49
05 maj 24
Tränarekurs steg 2 dag 1 Skånes BF
Övrigt
Utbildning
05 maj 24
12 maj 24
OS-kval +Tavel-EM, Essen, Tyskland
World Archery
SBF 70/50
0
04 maj 24
Jarmos 3D
Kungsängens BK
3D
59
04 maj 24
Karlskrona 3D Olles minne
Karlskrona Bågskyttar
3D
21
04 maj 24
ÖSBF DM 3D 2024
Kungsängens BK
3D
37
04 maj 24
WAE-kongress, Essen, Tyskland
World Archery
Utbildning
01 maj 24
1:a Maj Fälten
Nora BSK
Fält
42
28 apr. 24
Älgjakten
Huskvarna BK
3D
103
28 apr. 24
Tellusjakten
Strängnäs BSK
3D
0
27 apr. 24
Mjölby 3D
Mjölby BS
3D
57
27 apr. 24
Domargenomgång inför SM 2024
Sundsvall-Ortvikens BK
Utbildning
23 apr. 24
28 apr. 24
World Cup 1 Shanghai
World Archery
SBF 70/50
0
21 apr. 24
Göta Kanal Trofén
Bågskytteklubben Bågspännarna
3D
20
20 apr. 24
21 apr. 24
Vårskyttet
Föreningen Sveriges Beridna Bågskyttar
Beridet
0
15 apr. 24
21 apr. 24
EYC Sofia, Bulgarien
World Archery
SBF 70/50
0
14 apr. 24
Grundutbildning för tränare - bågskytte
BSK Sturarna
Utbildning
06 apr. 24
Förbundsårsmöte/Stämma Kl.10.00
Övrigt
Utbildning
29 mars 24
Långfredagsjakten
BK Björnen
3D
51
24 mars 24
SM-veckan Mixed compound
Luleå BS
SBF 12/18 60 pil
0
23 mars 24
24 mars 24
JSM inomhus
Bollnäs BK
SBF 12/18 60 pil
162
21 mars 24
Årsmöte Mellersta Norrlands bågskytteförbund
Övrigt
Utbildning
20 mars 24
TAIF Våren 2
Timrå AIF
SBF 12/18 30 pil
27
15 mars 24
Allsvenska finalen
Övrigt
SBF 12/18 30 pil
0
15 mars 24
17 mars 24
Senior SM
Stockholms BK
SBF 12/18 60 pil
361
14 mars 24
Kvällstävling 2 BSG
BS Gothia
SBF 12/18 30 pil
16
13 mars 24
SOBK Våren 2
Sundsvall-Ortvikens BK
SBF 12/18 30 pil
27
10 mars 24
Marspilen
Lindome BK
SBF 12/18 60 pil
29
10 mars 24
Årsmöte Norra Svealand
Övrigt
Utbildning
10 mars 24
Norapilen
Nora BSK
SBF 12/18 60 pil
17
09 mars 24
DM Tavla NSBF
BSK Sturarna
SBF 12/18 60 pil
37
09 mars 24
Stora Rallarträffen
Järnvägens BF
SBF 12/18 60 pil
20
09 mars 24
Strängasläppet
Skövde BSK
SBF 12/18 60 pil
16
09 mars 24
ÖBSF DM Tavla Inomhus
Åtvidabergs BSK
SBF 12/18 60 pil
38
09 mars 24
Lilla Rallarträffen
Järnvägens BF
SBF 12/18 60 pil
13
07 mars 24
Årsstämma Skånes BF
Övrigt
Utbildning
07 mars 24
ÖSBF Domaruppdatering
Tyresö BS
Utbildning
07 mars 24
Lynxkullen 14, juniorer, 30 pil. Även DISTANS
BSK Edsbyn
SBF 12/18 30 pil
8
06 mars 24
Kvällstävling 1 BSG
BS Gothia
SBF 12/18 60 pil
27
03 mars 24
Ungdomstävling
BK Friskyttarna
SBF 12/18 60 pil
11
02 mars 24
Borlängeträffen
BSK Dalpilen
SBF 12/18 60 pil
20
02 mars 24
Kringelpilen 12m (även på distans) UPPDATERAT med 18 m!
Södertälje BF
SBF 12/18 60 pil
54
02 mars 24
Tranåsträffen -24 vår (18m)
Tranås BSK
SBF 12/18 60 pil
31
02 mars 24
Sundsträffen
BK Gripen
SBF 12/18 60 pil
34
02 mars 24
Timråpilen
Timrå AIF
SBF 12/18 60 pil
29
02 mars 24
03 mars 24
Angeredspilen
Angereds BS
SBF 12/18 60 pil
45
25 feb. 24
Aspvikspilen 1
Kungsängens BK
SBF 12/18 60 pil
22
25 feb. 24
Grundkurs Nationell domare dag 2 Skånes BF
Övrigt
Utbildning
25 feb. 24
DM inne VSBF 2024
BK Fjädern
SBF 12/18 60 pil
46
25 feb. 24
Uppdateringskurs Nationell Domare Skånes BF
Övrigt
Utbildning
24 feb. 24
Lynxträffen 26, 18 meter SENIORER, 30 pil, även DISTANS
BSK Edsbyn
SBF 12/18 30 pil
16
24 feb. 24
Lynxträffen 25, 18 meter SENIORER, 60 pil, även DISTANS
BSK Edsbyn
SBF 12/18 60 pil
21
24 feb. 24
ÖSBF Nivå 1 tränarutbildning (dag 1)
Tyresö BS
Utbildning
24 feb. 24
Tibro-Träffen DM 2024
Tibro BS
SBF 12/18 60 pil
63
24 feb. 24
Grundkurs Nationell Domare Dag 1 Skånes BF
Övrigt
Utbildning
19 feb. 24
24 feb. 24
Inomhus-EM, Varazdin, Kroatien
World Archery
SBF 12/18 60 pil
0
17 feb. 24
Midvinterpilen
Sundsvall-Ortvikens BK
SBF 12/18 60 pil
23
17 feb. 24
18 feb. 24
Tyresövåren
Tyresö BS
SBF 12/18 60 pil
66
17 feb. 24
Wä Open
Kristianstads BK
SBF 12/18 60 pil
66
15 feb. 24
Kiholmsträffen (även på distans)
Södertälje BF
SBF 12/18 30 pil
67
11 feb. 24
Storsjöträffen
Östersunds BSK
SBF 12/18 60 pil
29
10 feb. 24
Lilla Väsbyträffen
Upplands Väsby BSK
SBF 12/18 60 pil
13
10 feb. 24
Storsjöpilen
Östersunds BSK
SBF 12/18 60 pil
37
10 feb. 24
Handelsbanken cup (12m)
Tranås BSK
SBF 12/18 60 pil
8
08 feb. 24
Lynxkullen 13, juniorer, 30 pil, DISTANS
BSK Edsbyn
SBF 12/18 30 pil
9
07 feb. 24
TAIF Våren 1
Timrå AIF
SBF 12/18 30 pil
28
04 feb. 24
Angeredspokalen
Angereds BS
SBF 12/18 60 pil
19
04 feb. 24
Balderträffen
Bollnäs BK
SBF 12/18 60 pil
14
04 feb. 24
Djäknepilen 12m
Strängnäs BSK
SBF 12/18 60 pil
0
03 feb. 24
Bollnäs 25:an
Bollnäs BK
SBF 25 60 pil
21
03 feb. 24
DM Tavla inomhus
Skurups BK
SBF 12/18 60 pil
65
03 feb. 24
Blå Jungfrupilen 2024
Skogens IF Korsvägen
SBF 12/18 60 pil
57
02 feb. 24
04 feb. 24
The Vegas Shoot
World Archery
SBF 12/18 60 pil
0
31 jan. 24
Kvällsträffen 53
Kungsängens BK
SBF 12/18 30 pil
15
27 jan. 24
Juniorsolstaträffen, även som distans/cybertävling
Karlstads BK
SBF 12/18 60 pil
19
27 jan. 24
Linköpingsträffen
Linköpings SKF
SBF 12/18 60 pil
72
24 jan. 24
Kvällstävling 1
BS Grästorp
SBF 12/18 30 pil
0
24 jan. 24
SOBK Våren 1
Sundsvall-Ortvikens BK
SBF 12/18 30 pil
25
21 jan. 24
Stockholmsträffen 20
Stockholms BK
SBF 12/18 60 pil
49
20 jan. 24
Vinterpilen
Trelleborgs Bågskytteklubb
SBF 12/18 60 pil
42
20 jan. 24
21 jan. 24
Nivå 1 tränarutbildning
Huskvarna BK
Utbildning
20 jan. 24
Lilla Sturepilen 2024
BSK Sturarna
SBF 12/18 60 pil
7
19 jan. 24
21 jan. 24
Nimes, Frankrike
World Archery
SBF 12/18 60 pil
0
18 jan. 24
Brukspilen (även på distans)
Södertälje BF
SBF 12/18 30 pil
79
13 jan. 24
Höglandspilen Vinter
Vetlanda BSK
SBF 12/18 60 pil
31
13 jan. 24
Huddingepilen 4
Huddinge BSK
SBF 12/18 60 pil
76
13 jan. 24
Lynxträffen 23, 18 meter, 60 pil, även DISTANS
BSK Edsbyn
SBF 12/18 60 pil
17
13 jan. 24
Lynxträffen 24, 18 meter, 30 pil även DISTANS
BSK Edsbyn
SBF 12/18 30 pil
15
13 jan. 24
ÖSBF DM Tavla Inomhus
Huddinge BSK
SBF 12/18 60 pil
66
13 jan. 24
14 jan. 24
Nivå 1 - Tränarutbildning
BSK Sturarna
Utbildning
11 jan. 24
Lynxkullen 12, juniorer, 30 pil. DISTANS
BSK Edsbyn
SBF 12/18 30 pil
6
07 jan. 24
Nyårspilen 24
BSK Pilen
SBF 12/18 60 pil
13
06 jan. 24
Nyåret 2024
Skogens IF Korsvägen
SBF 12/18 30 pil
48
06 jan. 24
Förstapilen 2024
Stockamöllans IF
SBF 12/18 60 pil
58
06 jan. 24
Slandöpilen (även på distans)
Södertälje BF
SBF 12/18 60 pil
63
30 dec. 23
Mellandagspilen (även på distans)
Södertälje BF
SBF 12/18 60 pil
60
26 dec. 23
Annandagspilen
BS Grästorp
SBF 12/18 60 pil
44
26 dec. 23
Helgpilen 1
Skurups BK
SBF 12/18 30 pil
31
26 dec. 23
Helgpilen 2
Skurups BK
SBF 12/18 30 pil
31
16 dec. 23
Tomta-träffen
Järnvägens BF
SBF 12/18 30 pil
85
16 dec. 23
Tunaträffen, Borlänge
BSK Dalpilen
SBF 12/18 60 pil
28
16 dec. 23
Christmas Open
Kristianstads BK
SBF 12/18 60 pil
72
14 dec. 23
Kakelträffen (även på distans)
Södertälje BF
SBF 12/18 30 pil
65
14 dec. 23
ÖSBF Domaruppdatering
Tyresö BS
Utbildning
10 dec. 23
ÖSBF Domarutbildning
Tyresö BS
Utbildning
10 dec. 23
Angeredspokalen
Angereds BS
SBF 12/18 60 pil
19
09 dec. 23
Lynxträffen 22 (18 m. 30 pil)
BSK Edsbyn
SBF 12/18 30 pil
11
09 dec. 23
Lynxträffen 21 (18 m, 60 pil)
BSK Edsbyn
SBF 12/18 60 pil
13
07 dec. 23
Lynxkullen 11, 12 m, 30 pil, CYBER
BSK Edsbyn
SBF 12/18 30 pil
15
06 dec. 23
TAIF Hösten 2
Timrå AIF
SBF 12/18 30 pil
24
03 dec. 23
Ungdomens Dag Skånes BF
Övrigt
Utbildning
03 dec. 23
Adventspilen
Nora BSK
SBF 12/18 60 pil
12
02 dec. 23
Skurup Open.
Skurups BK
SBF 12/18 60 pil
57
02 dec. 23
Decemberpilen
Lindome BK
SBF 12/18 60 pil
50
02 dec. 23
03 dec. 23
Förbundsstyrelsemöte
Övrigt
Utbildning
02 dec. 23
Pepparkakan
Tyresö BS
SBF 12/18 60 pil
15
29 nov. 23
Kvällsträffen 52
Kungsängens BK
SBF 12/18 30 pil
15
26 nov. 23
Novemberpilen
Timrå AIF
SBF 12/18 60 pil
15
26 nov. 23
Ungdomens Dag Skånes BF
Övrigt
Utbildning
26 nov. 23
Hylanderpilen 2023
BK Fiskgjusen
SBF 12/18 60 pil
77
25 nov. 23
Julosten
Motala BSK
SBF 12/18 60 pil
155
25 nov. 23
Shorelink Cup Final
Luleå BS
SBF 12/18 60 pil
20
25 nov. 23
Rosenbomträffen
Karlskrona Bågskyttar
SBF 12/18 60 pil
24
25 nov. 23
Distriktsmästerskap Tavla
Motala BSK
SBF 12/18 60 pil
58
22 nov. 23
SOBK Hösten 3
Sundsvall-Ortvikens BK
SBF 12/18 30 pil
25
19 nov. 23
Umeå Combi XLVI
Umeå Bågskytteklubb
SBF 12/18 60 pil
39
19 nov. 23
Bågskyttesnackis Ungdomsklasser
Övrigt
Utbildning
18 nov. 23
19 nov. 23
Angeredspilen
Angereds BS
SBF 12/18 60 pil
35
18 nov. 23
Umeå Combi XLVI
Umeå Bågskytteklubb
SBF 25 60 pil
37
18 nov. 23
Dalpilsträffen
BSK Dalpilen
SBF 12/18 30 pil
23
16 nov. 23
Tegelpilen (även på distans)
Södertälje BF
SBF 12/18 30 pil
60
15 nov. 23
Kvällstävling 2
BS Grästorp
SBF 12/18 30 pil
14
12 nov. 23
Lilla Vätterpilen 12 m
Huskvarna BK
SBF 12/18 60 pil
7
12 nov. 23
Stockholmsträffen 19
Stockholms BK
SBF 12/18 60 pil
0
12 nov. 23
Tränarekurs steg 2 dag 2 Skånes BF
Övrigt
Utbildning
11 nov. 23
Tranåsträffen -23 Höst (18m)
Tranås BSK
SBF 12/18 60 pil
29
11 nov. 23
Novembermörkret
Skövde BSK
SBF 12/18 60 pil
20
11 nov. 23
Domarutbildning
BSK Sturarna
Utbildning
11 nov. 23
Karlsviksträffen
IF Karlsvik
SBF 12/18 60 pil
16
11 nov. 23
12 nov. 23
Beridet bågskytte Konferens
Järnvägens BF
Utbildning