Svenska Bågskytteförbundet

JSM
Svenskt mästerskap
Arrangör
Timrå AIF
Plats
NCC-Hallen Timrå
Datum
2021-10-02 - 2021-10-03
Ronder
SBF 12/18 60 pil
Distanser/Pilar
2 Distanser / 60 Pilar
Information
RKD - Recurve Knatte 10 Damer
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
1
2
Totalt
Medel
10
9
1
RKH - Recurve Knatte 10 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
1
2
Totalt
Medel
10
9
1
232
255
487
8,12
10
19
2
217
229
446
7,43
5
16
3
215
213
428
7,13
6
8
RCD - Recurve Cadet 13 Damer
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
Kvart
Semi
Final
1
9,3
31
17
2
9,5
34
22
3
8,83
17
26
4
8,52
9
25
5
8,43
12
20
-
-
6
8,7
15
23
-
-
7
8,4
12
18
-
-
8
7,67
10
8
-
-
RCH - Recurve Cadet 13 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
8-del
Kvart
Semi
Final
1
9,08
23
25
2
8,97
19
24
3
9,05
23
24
4
8,82
14
24
5
6,65
0
7
-
-
5
8,5
14
20
-
-
7
6,5
4
15
-
-
8
7,98
10
14
-
-
9
6,25
5
5
-
-
-
9
6,67
2
10
-
-
-
9
6,83
2
15
-
-
-
RJD - Recurve Junior 16 Damer
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
8-del
Kvart
Semi
Final
1
8,65
18
23
2
8,78
18
22
3
8,62
15
17
4
8,7
19
21
5
8,62
15
20
-
-
6
8,4
14
18
-
-
7
7,72
8
17
-
-
8
8,17
10
19
-
-
9
8
10
20
-
-
-
RJH - Recurve Junior 16 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
8-del
Kvart
Semi
Final
1
9,2
29
23
2
9,05
19
25
3
8,82
16
27
4
8,73
18
24
5
7,85
8
14
-
-
6
8,53
13
21
-
-
7
7,67
7
10
-
-
8
6,73
6
11
-
-
9
7,63
13
14
-
-
-
BKH - Barebow Knatte 10 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
1
2
Totalt
Medel
10
9
1
245
244
489
8,15
9
18
2
244
225
469
7,82
9
15
3
229
238
467
7,78
7
11
4
154
154
308
5,13
1
3
BKD - Barebow Knatte 10 Damer
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
1
2
Totalt
Medel
10
9
1
220
222
442
7,37
5
8
BCD - Barebow Cadet 13 Damer
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
Semi
Final
1
8,35
13
16
2
7,05
5
9
3
7,9
6
16
4
6,15
3
6
BCH - Barebow Cadet 13 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
Semi
Final
1
8,63
14
19
2
7,83
9
11
3
6,47
5
9
BJD - Barebow Junior 16 Damer
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
Kvart
Semi
Final
1
7,48
9
15
2
8,08
10
20
3
7,98
8
14
4
7,25
3
15
5
6,1
4
7
-
-
6
4,47
3
1
-
-
7
3,15
0
0
-
-
BJH - Barebow Junior 16 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
Semi
Final
1
9,23
23
30
2
8,7
14
22
3
7,22
5
11
CJH - Compound Junior 16 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
1
2
Totalt
Medel
10
9
1
276
280
556
9,27
20
37
CCD - Compound Cadett 13 Damer
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
1
2
Totalt
Medel
10
9
1
273
277
550
9,17
16
38
CKD - Compound Knatte 10 Damer
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
1
2
Totalt
Medel
10
9
1
275
279
554
9,23
26
22
CCH - Compound Cadett 13 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
1
2
Totalt
Medel
10
9
1
278
277
555
9,25
18
39
LJH - Longbow Junior 16 Herrar
Rang
Skytten
Klubb
Underklass
Kvalificering
Medel
10
9
Semi
Final
1
7,8
8
18
2
6,63
2
8
3
5,23
0
3